הרצאות וסדנאות סליחה
הוספת סליחה   |   סדנת סליחה   |   כתבות ומאמרים   |   אסטרולוגיה   |   חלומות  |   קבלה   |    תא וידויים   |  יום כיפור  |  פקס לכותל   |   סליחה טלפונית 
RSS
English  |  נגיעות לחיים רגועים יותר  |  סדנאות לחיים רגועים |  סיור סליחות |  צור קשר  |  הוסיפו למועדפים

סדנת סליחה

לשחרור כעסים

למידע נוסף>>סליחה יום יומית

על הסליחה לעצמנו בחיי היום יום ובכל יום
כל יום רביעי בשעה 16:00 ברדיו החברתי הראשון

למידע נוסף>>
הדרך אל האושר
מהי סליחה  
  איך סולחים?  
  הצורך בבקשת סליחה  
התנצלות  
כעס  
שלווה  
חנינה  
לקחת אחריות  
סליחה בתקשורת  
דרכי פיוס  
למאמרים נוספים  
סליחות אחרונות
אהבה אסורה
סליחה לחברים שנשארו מאחור
העבר היכה בי רק עכשיו..
באבי שלי סורי
אלירז שדה מתנצל בפני אברמוביץ´
מתנצל? יו´´ר הקואליציה על אמירתו המזלזלת
אביב גפן התנצל בפני גיספן, לאחר שכינה
סליחה ה´
הייתי אהבל
הייתי כזאת ילדותית
סליחה אבל אני לא סולחת
על זה שאת לא חברה טובה
סליחה בורא עולם
קנדה מתנצלת
פח זבל כתום
סליחה מהמנהל בחיפה
האושר הקטן הזה נותן לי כוח עצום!!
 

קבלה וסליחה
חוכמת הקבלה נותנת לנו את הכלים להפוך כל כאוס להגשמה עצמית. למצוא את הטוב ברע. מועקה בלב, רצון לשלווה ופיוס דורשות תיקון. אחד התיקונים בקבלה הוא להבין ולהודות שעשיתי משהו לא בסדר. שפגעתי במישהו. להבין למה , את המשמעות את שורש הבעייה ואז לתקן ולבקש סליחה.

לחצו כאן להמשך...


סליחה ותודה
"סליחה ותודה-מלים שהכול יודעים פישרן
ועם זאת- לא יסולא בפז ערכן
ערכן
הן מביאות תחושת הקלה, אהבת אדם וסיפוק
הן לאומר והן לנאמר ללא צורך בנימוק
וככל שנרבה השימוש במלים סליחה ותודה
כן יגרעו כעס ואלימות ותרבה האהדה. "

 

קבלה ועב"מים: צורת חיים מחוץ לכדור הארץ


מאת:המרכז לקבלה
האם קיימים חיים בני תבונה מחוץ לכוכב שלנו?
האם חוצנים מבקרים אותנו?
האם אנו יכולים לראות אותם?

היקום שבו אנו חיים מורכב הרבה יותר ממה שנדמה לנו, וממה שמבין המדע המודרני. המדענים חישבו ומצאו כי הידע המצטבר בפיזיקה ובטכנולוגיית מחשבים מוכפל כל שנתיים. כלומר, כל הידוע לנו כיום הוא רק קצה הקרחון!
ספר הזוהר מסביר שהיקום שלנו עשוי שבעה ממדים (עולמות), ובכל אחד מהם קיימות ישויות שונות (תיקוני הזוהר כרך י"ז, עמוד צ"ו סעיף רט"ז). דהיינו, עב"מים אינם מגיעים מגלקסיות אחרות, אלא מממדים אחרים. בדרך כלל איננו יכולים לראות אותם, והם אינם יכולים לראות אותנו, למעט במקרים יוצאי דופן. ניתן להשוות זאת לשידור טלוויזיה: אמנם אנו יכולים להיות "מכוונים" לתחנה אחת מסוימת, אך ישנן הרבה תחנות אחרות המשדרות סביבנו ממש באותו הזמן.
שבעה סוגי יקום אלה נוצרו לאחר חטא האדם הראשון. הם מוצגים להלן החל מהממד הנמוך ביותר, ועד לממד הגבוה ביותר:
ארץ: לאחר שאדם וחוה חטאו, הם עזבו את גן העדן. המדרש מציין כי אדם הראשון נזרק למקום של חושך מוחלט. לפני כן הוא חי במציאות שבה ניתן היה לראות הכול, ללא הגבלת זמן של עבר, הווה ועתיד. מקום חשוך זה היה קרוי להב החרב המתהפכת. הזוהר מסביר כי אדם הראשון נבהל מהחושך והחליט להשתנות. לכן הוא הצליח לצאת מהתדר של "ארץ", ועלה למדרגת "אדמה".
אדמה: אדם וחוה הגיעו אפוא בשלב שני למדרגה זו. כאן נולדו קין והבל, וכאן הרג בנם קין את אחיו הבל. בשל מעשהו השלילי נשלח קין חזרה לממד הנמוך ביותר - "ארץ". "הֵן גֵּרַשְׁתָּ אתִי הַיּוֹם מֵעַל פְּנֵי הָאֲדָמָה וּמִפָּנֶיךָ אֶסָּתֵר וְהָיִיתִי נָע וָנָד בָּאָרֶץ וְהָיָה כָל מֹצְאִי יַהַרְגֵנִי:" (בראשית ד', י"ד). ב"אדמה" קיימים יישובים, והישויות החיות שם זורעות זרעים. הן תמיד עצובות וחסרות שמחה. רמת התדר של הרצון להישגיות אינה מאפשרת להן בחירה חופשית, בדרך שאנו מכירים אותה. הן יכולות לעבור לעולם שלנו, אך כאן הן הופכות לישויות שליליות.
ואם נחזור שוב ל-קין: מתוך פחד מפני החרב המתהפכת הוא ביקש מחילה על מעשיו. בזכות שינוי מסגרת המודעות שלו הוא הועלה לממד הבא.
ארקה: כל תושבי ארקה מקורם בקין. הם בעלי "שני ראשים" - הם מסוגלים לשקול בו זמנית בעד ונגד קבלת החלטה מסוימת. הם בעלי רמה בסיסית של בחירה חופשית, אך אינם בעלי מודעות מלאה. חלקם צדיקים וחלקם מרושעים, ואינם אינטליגנטיים במיוחד. מבחינה גופנית הם עשויים להיות גדולים וחזקים מאוד, או בעלי מידות קטנות מאוד.


בוני מגדל בבל הגיעו לשלושת הממדים הבאים:
גיא: ספר הזוהר מתאר עולם זה כ "גדול כגיהינום". האנשים עשירים מאוד, בבעלותם אבנים יקרות ומכרות זהב. כל מי שמגיע לכאן יכול לקבל חלק מאוצרות המקום. ממד זה קרוי גם גיהינום, וחלק קטן ממנו חודר גם אל תוך הממד שלנו. מקום המפגש בין שני העולמות נמצא בעמק "גיא בן-הינום" בירושלים (תלמוד בבלי, מסכת עירובין, י"יט, ע'). בתקופות קדומות הרבו להקריב כאן קרבנות אדם במטרה להתחבר לתדר של כישוף (ירמיהו ז', ל"א).
נשייה: האנשים פה קטנים מאוד. אין להם אף, רק שני חורים. כלומר, חסרה להם יכולת סינון - יכולת לעשות שימוש בכוח התנגדות; הם שוכחים מיד כל מה שהם עושים (נשייה = שכחה).
נסקה (NASCAR): זהו אתר באמריקה הדרומית המפורסם בזכות הערוצים העמוקים הטבועים בשטחו. הוא ידוע גם בשל עבודת האלילים שנהגה שם ובשליליות הקשורה לכך. על פי הסברה, תלמים אלה נבנו על-ידי שבט האינקה, וניתן לצפות במלוא התמונה רק מגבוה, ממעוף הציפור. אלה הם מעין "סימני דרך" לשדות נחיתה עבור ספינות חלל של חוצנים. בנוסף להיותם עדות לטכנולוגיה משוכללת של ספינות חלל, ערוצים אלה עשויים להיות גם סימנים מעידים ליצורים מ-"נשייה". לאלה יש כאמור בעיית שכחה, והם זקוקים לסימני תזכורת לשם רענון זיכרונם.
צייה: ממד זה הוא יבש כמו מדבר. האנשים כאן נראים טוב מאוד, אך בהיותם זקוקים למים הם עולים לממד שלנו. הם מופיעים ליד מקורות מים, במיוחד ליד מעיינות טבעיים, אגמים ועצי אשור. הם מגיעים לכאן וחוזרים למקומם. הם בעלי רצון עז לראות ולפגוש אנשים מהממד שלנו.
תבל: זהו היקום/ הממד שלנו. רק כאן אפשרית בחירה חופשית באמת.
בחירה החופשית: זוהי היכולת לשנות את "סרט" חיינו ולנווט את גורלנו. מקובלים מלמדים שהבחירה חופשית היחידה שיש לנו היא: האם לשלוט בתגובותינו או לא, האם להיות בורא של עצמנו או להיות בתגובה לרגשותינו ולהכתבות מוחנו.
רק בממד התבל קיים לחם. על-פי חכמת הקבלה התבונה האנרגטית של לחם מייצגת רצון או אגו. בחירה חופשית קיימת רק כאשר יש מספיק אגו, כאשר הסמל של האגו הוא הלחם, החמץ.
ספר הזוהר מסביר שקיימות גם רמות גבוהות יותר של תבונה. רמות אלה - כגון מלאכים ונשמות של צדיקים - פועלות כערוצים/"מרכבות" שביכולתם לעזור לנו להגיע למדרגה גבוהה של מודעות. אנו יכולים להסתייע במרכבות אלה במטרה לעלות אל מחוץ לעולם הגשמי שקיים בו "סוף" (הנגרם על-ידי הרצון לקבל לעצמו), ולהגיע לעולם האין-סוף - מקום שאין בו כאוס ואבדן (ספר הזוהר, כרך י"א פרשת ויקרא, סעיף קל"ז-קמ"א, קמ"ד).

הכלים הבסיסיים שברשותנו לשם התחברות לתדרי מודעות גבוהים יותר הם:
צירופי האותיות העבריות הכלולים ב-ע"ב שמות.
ספר הזוהר.
תפילת "אנא בכח".
כתבות ומאמרים
לרשימת הסדנאות
קבלה

 
   חיפוש
תגיות לבקשת סליחה
סליחה במשפחה 
סליחה לחברים 
סליחה בעבודה 
סליחה בתקשורת 
סליחה בזוגיות 
סליחה בצבא 
סליחה בבית הספר 
סליחה לעולם 
סליחה לאלוהים 
סליחה, גם אני נפגעתי 
(סליחה (כללי  
תודה 
הוספת סליחה 
 
מדורים שימושיים
מכתב לאלוהים 
קבלה 
אסטרולוגיה 
נומרולוגיה 
קמיעות 
קברי צדיקים 
סליחה בשפות העולם 
סיפורי סליחה 
כתבות ומאמרים 
סדנאות
סדנאות - לחץ כאן למציאת סדנא 
סליחה ביהדות
סליחה ו - חגים 
משפטי סליחה 
סליחה בתורה 
ירושלים 
סליחה סליחות - סרט 
הכותל המערבי 
יום הכיפורים 
כללי
איך כותבים מכתב 
הרשם לניוזלטר 
יום הסליחה הישראלי 
בדיחות 
תמונות סליחה 
היועץ לשרותך 


קידום אתרים עמוד הבית | הוספת סליחה | תנאי שימוש |
צור קשר | אלוהים | על האתר | Google+‏
 כל הזכויות שמורות לאתר סליחה 2005 - 2012 ©