הרצאות וסדנאות סליחה
הוספת סליחה   |   סדנת סליחה   |   כתבות ומאמרים   |   אסטרולוגיה   |   חלומות  |   קבלה   |    תא וידויים   |  יום כיפור  |  פקס לכותל   |   סליחה טלפונית 
RSS
English  |  נגיעות לחיים רגועים יותר  |  סדנאות לחיים רגועים |  סיור סליחות |  צור קשר  |  הוסיפו למועדפים

סדנת סליחה

לשחרור כעסים

למידע נוסף>>סליחה יום יומית

על הסליחה לעצמנו בחיי היום יום ובכל יום
כל יום רביעי בשעה 16:00 ברדיו החברתי הראשון

למידע נוסף>>
הדרך אל האושר
מהי סליחה  
  איך סולחים?  
  הצורך בבקשת סליחה  
התנצלות  
כעס  
שלווה  
חנינה  
לקחת אחריות  
סליחה בתקשורת  
דרכי פיוס  
למאמרים נוספים  
סליחות אחרונות
אהבה אסורה
סליחה לחברים שנשארו מאחור
העבר היכה בי רק עכשיו..
באבי שלי סורי
אלירז שדה מתנצל בפני אברמוביץ´
מתנצל? יו´´ר הקואליציה על אמירתו המזלזלת
אביב גפן התנצל בפני גיספן, לאחר שכינה
סליחה ה´
הייתי אהבל
הייתי כזאת ילדותית
סליחה אבל אני לא סולחת
על זה שאת לא חברה טובה
סליחה בורא עולם
קנדה מתנצלת
פח זבל כתום
סליחה מהמנהל בחיפה
האושר הקטן הזה נותן לי כוח עצום!!
 

קבלה וסליחה
חוכמת הקבלה נותנת לנו את הכלים להפוך כל כאוס להגשמה עצמית. למצוא את הטוב ברע. מועקה בלב, רצון לשלווה ופיוס דורשות תיקון. אחד התיקונים בקבלה הוא להבין ולהודות שעשיתי משהו לא בסדר. שפגעתי במישהו. להבין למה , את המשמעות את שורש הבעייה ואז לתקן ולבקש סליחה.

לחצו כאן להמשך...


סליחה ותודה
"סליחה ותודה-מלים שהכול יודעים פישרן
ועם זאת- לא יסולא בפז ערכן
ערכן
הן מביאות תחושת הקלה, אהבת אדם וסיפוק
הן לאומר והן לנאמר ללא צורך בנימוק
וככל שנרבה השימוש במלים סליחה ותודה
כן יגרעו כעס ואלימות ותרבה האהדה. "

 

חנוכה לפי הקבלה

מאת המרכז לקבלה
חכמת הקבלה מלמדת אותנו שכל חג משמש כערוץ שהופך להיות זמין בזמן מסוים בשנה ומחבר אותנו לכוח האור, שמספק לנו מקור מילוי לשפע וברכה בחיים.
בחג החנוכה, ישנו פתח קוסמי שמחבר אותנו לכוח הנס, שהוא הכוח להתעלות מעל הטבע ולהפוך את מה שניראה כבלתי אפשרי לאפשרי. החשמונאים גילו את הכוח שנמצא בכ"ה בכסלו, ופרצו את הדרך עבורנו על מנת שבכל חג חנוכה, נוכל לקבל את כוח הניסים אלינו.
הנס של חג חנוכה התרחש מכיוון שהיו שם אנשים שהיו מוכנים לעשות הכל, ללכת נגד מגבלות הטבע ולחסל את הכוח השלילי.

מהו נס?
נס הוא כל אירוע שאיננו כדרך הטבע. כל מה שהוא מעל לטבע המוכר לנו בחיי היומיום, הינו נס.
כל דבר שהוא על טבעי, הוא תופעה קוסמית. הכוח הגדול ביותר לסילוק כאוס נמצא במילה 'נס'.
הניסים הגדולים ביותר, מסביר הרב ברג, הם אלה שאנו לא רואים. מתוך ספר הזוהר, פירוש הסולם, כרך י"ד פרשת בלק, סעף רצ"ד
"בכה ר' פנחס אמר, ריבונו של עולם, מקרה של נס הזה עשית בשבילי... פתח ואמר, לעושה נפלאות גדולות לבדו...וכמה ניסים עושה להם בכל יום, ואין יודע אלא הוא בלבדו. אדם קם בבוקר, ונחש בא להורגו, והאדם קם ורגלו על ראשו (של הנחש) בלי משים לבו והורג אותו, ואין הוא יודע...אדם הולך בדרך ושודדים ממתינים לו להורגו. ובא אחר ונותן כופר תחתיו, והוא ניצל ואינו יודע..."

מי לא היה רוצה לשפר את חייו?
כולנו צריכים ניסים, רובנו, לא מודעים לעובדה זו, אך בחיי היומיום בעל עסק יודע שללא מזל, גם אם יהיה לו תואר שלישי במנהל עסקים, הוא לא יצליח במיוחד, הורים שמגדלים ילדים יודעים שללא נס, תהיה להם בעיה לגדל את ילדיהם, כל מי שמאחר לישיבה יודע שבדרך הוא מקווה לנס...
על פי חכמת הקבלה, אנו לומדים שניסים זה לא דבר שנופל עלינו משמיים, אלא, ניסים זה דבר שבכוחנו לייצר, בכל תחום; בתחום הכלכלי, בתחום המשפחתי וכו'. מידת הנס תלויה במידת המאמץ שלנו. המקובלים מלמדים אותנו, שמכיוון שאנו חיים בעולם גשמי (עולם המלכות), כדי לעורר את כוח הניסים ולהכניס את האור אל חיינו, אנו צריכים לעשות פעולות גשמיות.


בחנוכה, אנו מקבלים את הכוח ליצור ניסים למשך כל השנה.

חג החנוכה מאפשר לנו חיבור עם המאגר הקוסמי של אנרגית חיים, בריאות, הצלחה, בטחון והמשכיות. חג החנוכה וחגי תשרי דומים זה לזה בכך שבשניהם ניתנת לנו ההזדמנות להתחבר לכוח שיכול לחזק את ה- DNA הסביבתי, הצופן החולש על יחסינו עם העולם הסובב אותנו: בני אדם אחרים, מזג האוויר, איתני הטבע, התנועה בכבישים וכדומה. כמו בסוכות, כך גם בחנוכה, כל שעלינו לעשות כדי להתחבר לאנרגיה הוא - לדעת שבתקופת החג מתחולל השידור ביקום. מי שאינו יודע אינו מתחבר.
על פי ספר הזוהר, אנו לומדים שכל דבר שקורה בעולם הגשמי הוא תוצאה של מה שקורה בעולם הרוחני, הסמוי מן העין.
האירוע הקוסמי שהביא לניצחון החשמונאים על היוונים, חל בחודש כסלו שהוא מזל קשת, לפיכך מזל קשת השפיע על המאורעות ומקושר לסיבתם. צדק הינו הכוכב השולט במזל קשת, המזל הינו צינור, דרכו משפיע כוכב צדק על חיינו.
המילה קשת, מסמלת את מזל החודש ומאפשרת לנו להתחבר לכוח המתגלה ביקום בכסלו, הקשת, מכילה במגוון צבעיה את שלושת הקווים: ימין, שמאל ואמצע – לבן, אדום וירוק. ומרמזת לנו שמה שמתרחש בזמן זה, מספק ליקום כולו את כוח האחדות. וכל מי שיודע כיצד להתחבר לכוח זה, יכול להשתמש בו במשך חודש כסלו. הקשת מייצגת כידוע את האיזון והאחדות של שלושת הקווים, כפי שהדבר מתבטא בתוך כל אטום.

החנוכייה
בשער הכוונות חלק ב' דף שכ"ח מסביר האר"י שבזמן הדלקת נרות חנוכה יורדים כל האורות אל העולם הגשמי ומזינים אותנו.
את החנוכייה אנו מדליקים לא לזכר האירועים והניסים, שהם תוצאה, אלא על מנת להתחבר לסיבה. באמצעות הכוונות שבמהלך ההדלקה, אנו מתחברים ישירות לאנרגיה המשודרת ביקום בתקופת החג.
כיום, כשאנו רוצים לעורר את הכוח המופיע בכסלו, כל שעלינו לעשות הוא להדליק את האור. על מנת לעשות זאת עלינו להיות בשווי צורה לאור. פרוש הדבר שעלינו להיות בנתינה, בשיתוף ובדאגה לזולת. עלינו ליזום ולא להיות בתגובה. עלינו למשול ברוחנו ולא להיות עבדים לנטיותינו ולחולשותינו הטבעיות, המוכתבות על ידי הכוכבים והמזלות.
אם מדליקים נר באמצעות נר דולק אחר, שלהבת הנר המדליק אינה קטנה עקב כך. מצב זה אינו קיים כאשר אנו מחלקים פרוסת עוגה לשני ילדים, או כאשר מוזגים מים מכוס אחת לכוס שנייה. כל שאנו מעבירים לשני, נעשה על חשבון הראשון. רק שלהבת הנר אינה כפופה לחוקיות זו, ובכך דומה לאור אין סוף. זה הקשר בין נרות החנוכייה לבין האירוע הקוסמי המתרחש בחג זה. אם ברצוני להתחבר אל האור, עלי ללמוד משלהבת הנר כיצד לנהוג נתינה ושיתוף. זו הסיבה לכך שמלכתחילה התגלה פח השמן והודלקה המנורה, כדי ללמד אותנו כיצד להיות בשיווי צורה לאור.
בכל יום אנו בונים בהדרגה את האור של הנסים, בהוסיפנו נרות לחנוכייה. אלא שהנס לא תם ביום השמיני של חנוכה בימי המכבים. השמן לא נגמר אז. הוא נמצא כאן אתנו כיום. אם כך היכן הוא? היום השמיני של חג החנוכה נקרא "זאת חנוכה" ופירושו: "זה הזמן להתחבר, לנצל את ההזדמנות לסלק כאוס מהחיים, להשליט את הרוח על החומר ולחולל נס". אין לנו שום הצדקה להביט לשמים ולבקש מהבורא לחולל נס עבורנו, כי תשובת הבורא כבר ניתנה לפני 3,400 שנה (שמות פרק יד' פסוק ט"ו): "מה תצעק אלי"? הכלים לחולל נס מצויים בידינו.סיורי חנוכיות בירושלים
כתבות ומאמרים
לרשימת הסדנאות
קבלה


 
   חיפוש
תגיות לבקשת סליחה
סליחה במשפחה 
סליחה לחברים 
סליחה בעבודה 
סליחה בתקשורת 
סליחה בזוגיות 
סליחה בצבא 
סליחה בבית הספר 
סליחה לעולם 
סליחה לאלוהים 
סליחה, גם אני נפגעתי 
(סליחה (כללי  
תודה 
הוספת סליחה 
 
מדורים שימושיים
מכתב לאלוהים 
קבלה 
אסטרולוגיה 
נומרולוגיה 
קמיעות 
קברי צדיקים 
סליחה בשפות העולם 
סיפורי סליחה 
כתבות ומאמרים 
סדנאות
סדנאות - לחץ כאן למציאת סדנא 
סליחה ביהדות
סליחה ו - חגים 
משפטי סליחה 
סליחה בתורה 
ירושלים 
סליחה סליחות - סרט 
הכותל המערבי 
יום הכיפורים 
כללי
איך כותבים מכתב 
הרשם לניוזלטר 
יום הסליחה הישראלי 
בדיחות 
תמונות סליחה 
היועץ לשרותך 


קידום אתרים עמוד הבית | הוספת סליחה | תנאי שימוש |
צור קשר | אלוהים | על האתר | Google+‏
 כל הזכויות שמורות לאתר סליחה 2005 - 2012 ©